حجت الاسلام و المسلمين رضا محمدی شاهرودی

prof-1
استاد محمدی اخلاق، تربیت و عقاید

زندگی نامه و سوابق علمی

حجت الاسلام و المسلمين رضا محمدي
حجت الاسلام رضا محمدی سال ۱۳۳۰ در يك خانواده مذهبي در شاهرود به دنيا آمد. تحصيلات خود را تا پايان متوسطه در زادگاهش گذراند و بعد از هجرت به قم، در رشته حقوق قضايي دانشگاه قم مشغول به تحصيل شد.
حجت الاسلام محمدي با آن كه مي توانست بدون كنكور در رشته حقوق و قضا به تحصيلاتش در دانشگاه ادامه دهد اما تحصيل علوم ديني را در حوزه علميه برگزيد و در سال ۱۳۵۴ وارد حوزه علميه قم شد.
وي از دروان نوجواني با قرآن و نهج البلاغه انس داشت و روحيات خود را متاثر از ارتباط با اين دو منبع نوراني مي‌داند.
‌استاد محمدی شاهرودی به مدت ۳۰ سال در آموزش و پرورش در مسئوليت‌های مختلف اجرايی و آموزشی و تربيتی فعاليت داشته و مدتی رياست اداره آموزش و پرورش قم و كاشان و .. را عهده دار بوده و طی اين مدت در تربيت معلم و دانشگاه تدريس می كرده است، بيش از پنج سال مسئوليت امور قرآن حوزه ها و مدارس خارج از كشور را عهده‌دار بوده و در حال حاضر در حوزه و دانشگاه در مقاطع مختلف به تدريس اشتغال دارد.
وی مدت چندین سال است كه با صدا و سيما از جمله راديو معارف و سيمای قرآن ارتباط داشته و كارشناس پاسخگويی به پرسش‌ها و شبهات اعتقادی فلسفی عرفانی اخلاقی و تاريخی است و تاكنون صدها پايان‌نامه و رساله‌های مقاطع مختلف دانشگاهی و حوزوی را راهنمايی، نظارت و مشاوره كرده است.
دو دوره كتاب درسی عقايد در مقطع كاردانی و كارشناسی برای مدارس خارج از كشور، امام حسن (ع) مظلوم تاريخ، شرحی بر كشف المراد، روش‌های حفظ و فراگيری مفاهيم قرآن، تلخيص و تصحيح برخی از كتاب های اعتقادی، جزواتی درسی در زمينه روش تحقيق متدولوژی روش مطالعه تعليم و تربيت و.... و تعدادی مقاله در زمينه‌های مختلف دينی برخی از تاليفات وی است.


logo