برنامه‌های مسجد مقدس جمکران برای استقبال از ماه رجب

help
icon
نویسنده: مهدوی 1401/11/03

مسجد مقدس جمکران در نخستین روزهای ماه رجب با برنامه‌های متنوع همچون جشن سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) و مراسم لیله الرغائب میزان منتظران و زائران می‌شود.

مسجد مقدس جمکران در نخستین روزهای ماه رجب با برنامه های متنوع میزبان مهدی‌باوران و منتظران امام زمان(عج) می شود.

بنابر این گزارش، (یکشنبه، ۲ بهمن) همزمان با شب ولادت امام محمدباقر(ع) مراسم جشن همراه با مدیحه‌سرایی حاج عباس جوشقانیان در میعاد منتظران برگزار می شود؛ مسجد مقدس جمکران همچنین ظهر فردا (دوشنبه، ۳ بهمن) میزبان مراسم جشن دیگری با مولودی خوانی حاج حسن مالکی‌نژاد است.

سه شنبه، چهارم بهمن ماه همزمان با شب شهادت امام هادی(ع) مراسم قرائت زیارت جامعه‌کبیره با نوای حاج مرتضی رمضانی برگزار و پس از آن میعاد منتظران، میزبان مراسم «توسل به حریم کبریا» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بندانی نیشابوری و توسل‌خوانی حاج مرتضی طاهری از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه می شود.
مراسم عزاداری سالروز شهادت امام هادی(ع) نیز ظهر روز چهارشنبه، ۵ بهمن ماه با مرثیه خوانی سیرحسین جعفرنژاد برگزار می شود.

در ادامه برنامه های این هفته، پنجشنبه، ۶ دی ماه و در نخستین شب جمعه ماه رجب موسوم به لیله‌الرغائب میعاد منتظران میزبان مراسم «کمیل عارفانه» با سخنرانی حجت الاسلام قدرتی و قرائت دعای کمیل با نوای سیدمحسن بنی فاطمی از ساعت ۱۹ و ۴۵ دقیقه است.

مراسم ویژه لیله الرغائب نیز از ساعت سه بامداد روز جمعه با نوای حجت الاسلام والمسلمین میرزا محمدی در شبستان کربلای این مکان مقدس برگزار می شود.

صبح جمعه، ۷ بهمن ماه نیز آیین «ندبه انتظار» با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین تراشیون و ندبه‌خوانی حاج حسن شالبافان در مسجد مقدس جمکران برگزار می شود.

گفتنی است، قرائت صلوات ضراب اصفهانی از ساعت ۱۶ و قرائت زیارت آل‌یس بلافاصله بعد از نماز عشاء پایان‌بخش برنامه های این هفته میعاد منتظران است.