مراسم حرم حضرت معصومه(س) در هفته اول بهمن اعلام شد

help
icon
نویسنده: فاطمی 1401/11/01

مراسم شب‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از شنبه تا جمعه به ترتیب با سخنرانی حجج اسلام تراشیون، فرحزاد، حسینی قمی، مؤمنی، رفیعی، سرلک و آقامیری و از یکشنبه تا پنجشنبه به ترتیب تحویلدار، حیدرزاده، نریمانی، سلحشور و میرداماد در حرم قم مداحی می‌کنند.

برنامه هفتگی مراسم و محافل حرم مطهر بانوی کرامت از ۱ تا ۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ از سوی روابط عمومی و تبلیغات آستان مقدس بانوی کرامت اعلام شد.

مراسم حرم مطهر هر روز با برنامه‌های نیایش صبحگاهی بعد از نماز صبح، مراسم سخنرانی قبل از اذان ظهر، قرائت زیارتنامه حضرت معصومه سلام الله علیها بعد از نماز عصر، مراسم سخنرانی قبل از اذان مغرب و مراسم سخنرانی و مداحی بعد از نماز عشا دنبال خواهد شد.

مراسم قبل از اذان ظهر حرم مطهر بانوی کرامت، شنبه و یکشنبه با سخنرانی حجت الاسلام محسن صفدری، دوشنبه با سخنرانی حجت الاسلام محمدرضا یزدی و مداحی حمید رنجبر، سه شنبه با سخنرانی حجت الاسلام فرشاد یزدی، چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام ناصر شهیدی و مداحی محسن فراهانی و پنجشنبه و جمعه با سخنرانی حجت الاسلام مقداد تابش برگزار می شود.

مراسم قبل از اذان مغرب حرم مطهر شنبه و یکشنبه با سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمدحسین حسینی صدر و مداحی عباس جوشقانی، دوشنبه با سخنرانی حجت الاسلام سیدرضا میرمعینی و مداحی حسن پاکزمان، سه شنبه در قالب محفل روایتگری شهدا با حضور علی کریمی تهرانی و مداحی حمید طیبی، چهارشنبه با سخنرانی حجت الاسلام سیدرضا میرمعینی و مداحی سیدعلی حسینی تبار، پنجشنبه در قالب محفل انس با قرآن کریم با کرسی تلاوت مهدی علم خواه و جمعه با سخنرانی حجت‌الاسلام مرتضی نائینی برگزار می شود.

مراسم شب‌های حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها از شنبه تا جمعه به ترتیب با سخنرانی حجج اسلام سیدعلیرضا تراشیون، حبیب الله فرحزاد، سیدحسین حسینی قمی، سیدحسین مؤمنی، ناصر رفیعی، سرلک و سیدحسین آقامیری و از یکشنبه تا پنجشنبه به ترتیب با مداحی سیدرضا تحویلدار، حسن حیدرزاده، سیدرضا نریمانی، مهدی سلحشور و مهدی میرداماد برگزار می شود.

گفتنی است شنبه بعد از نماز عشا مراسم گرامی داشت یاد و خاطره شهدای یکم بهمن، دوشنبه صبح همزمان با سالروز تولد امام باقر علیه السلام و آغاز ماه رجب برنامه نیایش صبحگاهی با سخنرانی حجت الاسلام ظهیری و بعد از نماز عصر مراسم مداحی توسط سیدمحسن بنی فاطمه و چهارشنبه صبح همزمان با سالروز شهادت امام هادی علیه السلام برنامه نیایش صبحگاهی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر ظهیری و بعد از نماز عصر مراسمی با مداحی سیدعل حسینی برگزار می شود.

همچنین پنجشنبه بعد از نماز صبح قرائت زیارت عاشورا با صدای حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی و قرائت دعای سیدحسن علوی نژاد و بعد از نماز عشا دعای کمیل با نوای مهدی میرداماد و قرائت زیارت جامعه کبیره با صدای حجت الاسلام ناصر شهیدی، جمعه صبح دعای ندبه با سخنرانی و قرائت حجت الاسلام جعفر واضحی و جمعه عصر قرائت زیارت آل یاسین با صدای محمد پراغی برگزار خواهد شد.